Prebiotikai

Aktyvūs filtrai

PREBIOTIKAI

Kiekvienas norime jaustis puikiai, turėti daug energijos, atrodyti jaunatviškai ir būti atsparūs įvairioms ligoms. Daugybę metų žmonės ieško atsakymų į klausimus, kaip ilgiau išlikti jauniems ir sveikiems. Jaunatviškumui ir sveikatai palaikyti imamasi pačių įvairiausių priemonių bei būdų: vartojami papildai, atliekamos grožio procedūros, praktikuojamos meditacijos ir naujos sporto rūšys. Tačiau tik retas atkreipia dėmesį į tai, kad tikslo siekti bus kur kas lengviau ir paprasčiau, jei atsigręšime į savo kūną ir stiprinsime jį natūraliomis priemonėmis bei būdais. Vienas iš jų – prebiotikai, kurių turėtų nestigti mūsų kasdieninėje mityboje.

Kas yra tie prebiotikai?

Skaidulinės medžiagos arba prebiotikai - tai augalinės kilmės angliavandeniai, t.y. maistinė gerųjų žarnyno bakterijų medžiaga, padedanti joms greičiau įsitvirtinti žarnyne ir sudaranti geras sąlygas naudingų mikroorganizmų mitybai. Šių medžiagų žmogaus plonoji žarna nevirškina ir neįsisavina, jas skaldo storosios žarnos mikroflora. 

Trumpai tariant, prebiotikai yra maistas mūsų žarnyne gyvenančioms gerosioms bakterijoms. Dažnai girdime, kad mūsų organizmui šios bakterijos labai svarbios, tačiau ar žinote, kad tam, jog gerosios bakterijos galėtų gerai atlikti savo darbą, mes turite jas gerai maitinti?

Kad mūsų gerosios bakterijos būtų sočios, aktyvios ir laimingos, svarbu pasirūpinti, kad kasdieninėje mityboje netruktų augalinio, skaidulomis turtingo maisto: daržovių, vaisių, riešutų, grybų. Pakankamas prebiotikų kiekis mityboje užtikrina, kad mūsų mikrobiota bus puoselėjama bei stiprinama ir kad gerosios bakterijos galės tarpti ir daugintis. 

Sveikas balansas žarnyne turi didelę įtaką mūsų imuninei sistemai, tad prebiotikai mityboje vaidina lemiamą vaidmenį. Kai imuninė sistema yra stipri, esame atsparūs virusams ir infekcijoms, jaučiamės energingi, žvalūs, darbingi ir pakilios nuotaikos. Tyrimai rodo, kad tinkama gerųjų bei blogųjų bakterijų pusiausvyra žarnyne gali sumažinti alergijų ir maisto netoleravimo riziką

Prebiotikai ne tik maitina gerąsias bakterijas, bet ir sukuria palankią terpę žarnyne, kad gerosios bakterijos galėtų sparčiai daugintis. Esant pakankamam gerųjų bakterijų kiekiui organizme ne tik užtikrinama sklandi žarnyno veikla, bet ir efektyviau įsisavinamos maistingosios medžiagos bei vitaminai, geriau šalinami toksinai.

Prebiotikai ir probiotikai – kuo jie skiriasi?

Dauguma žmonių vis dar painioja šiuos du terminus –  prebiotikai ir probiotikai. 

Probiotikai – tai gerosios žarnyno bakterijos, gyvi mikroorganizmai, sudarantys žmogaus mikrobiomo dalį. 

Prebiotikai – tai maistinės medžiagos gerosioms bakterijoms, sukuriančios joms palankią terpę. 

Laikoma, kad sveikas gerųjų ir blogųjų bakterijų santykis žarnyne turėtų būti 80:20, tačiau kartais ši pusiausvyra išsikreipia, pavyzdžiui, pavartojus antibiotikų, ilgą laiką vartojant kontraceptikus ar steroidinius vaistus, vemiant ar viduriuojant. Kuomet organizme fiziškai sumažėja gerųjų bakterijų, į pagalbą gydytojai rekomenduoja pasitelkti probiotikus. O tais, atvejais, kai norime stiprinti ir puoselėti savo individualią mikrobiotą, labai pravers prebiotikai.

Iš kur gauti prebiotikų?

Akivaizdu, kad prebiotikai mums iš tiesų yra labai reikalingi, tad turėtume pasirūpinti, kad mūsų organizmas jų gautų pakankamai. Prebiotikų gausu augaliniame maiste: daržovėse, vaisiuose, uogose, grybuose, riešutuose, todėl svarbu šiuos produktus įtraukti į kasdienį racioną.

Puiku, jei turite galimybę ištisus metus mėgautis daržovių ir vaisių gausa bei įvairove. Bet ką daryti, kai žiemą ir pavasarį neturime labai plataus pasirinkimo, ar kai netenkina dirbtinai sunokintų gėrybių kokybė? O jei apskritai nemėgstate daržovių? Tokiais atvejais vertėtų apsvarstyti galimybę skaidulinių medžiagų gauti iš maisto papildų, kurių sudėtyje yra prebiotikų.

Kodėl Dr.OHHIRA® prebiotikai (fermentuotas augalinis ekstraktas) – verti Jūsų pasirinkimo?

Dr.OHHIRA® augalinio ekstrakto sudėtyje puikuojasi skaidulinių medžiagų (prebiotikų) įvairovė – vaisiai, daržovės, jūros dumbliai, grybai bei uogos, 5 metus natūraliai fermentuoti su probiotinėmis kultūromis.

Į fermentuoto augalinio ekstrakto OM-X® sudėtį įeina 15 skirtingų natūraliai Japonijos gamtoje užaugusių augalų, turtingų mikroelementais, mineralais ir vertingais prebiotikais: DARŽOVĖS (daržinis špinatas ir tamsusis kopūstas); VAISIAI ir UOGOS (slyvos, figos, raudonosios vaškuonės, kvapieji mandarinai, šilauogės, goji uogos); DUMBLIAI Laminaria ir Undaria bei JŪRŽOLĖS Hijiki; GRYBAI (šiitake ir maitake grybai, braziliškas agarikas).

Prebiotikų gausa ir įvairovė užtikrina, kad bus pasirūpinta maistu, tinkančiu skirtingoms bakterijų padermėms.

Dr.OHHIRA® prebiotikai savo sudėtyje neturi gyvūninės kilmės ingredientų, todėl šis produktas puikiai tinka veganams ir vegetarams.

Dėl savo patogios – tyrelės pavidalo – formos, Dr.OHHIRA® prebiotikus paprasta vartoti tiek vaikams, tiek suaugusiems.

Dr.OHHIRA® prebiotikai – kur jų įsigyti? 

El. parduotuvėje ohhira.lt puikuojasi ypatingai turtingos sudėties 5 metus fermentuoti prebiotikai bei kiti šiuo unikaliu būdu pagaminti maisto papildai. Prie visų produktų yra pateikta kaina, išsamus aprašymas, specialistų rekomendacijos, čia taip pat rasite ir vartotojų atsiliepimus apie prebiotikus.

Dažniausiai užduodami klausimai

Kas yra prebiotikai? keyboard_arrow_down keyboard_arrow_up

Prebiotikai yra skaidulinės medžiagos, kuriomis maitinasi gerosios žarnyno bakterijos.

Kokiuose produktuose randama daugiausiai prebiotikų? keyboard_arrow_down keyboard_arrow_up

Prebiotikais turtingos daržovės, vaisiai, riešutai, grybai, t.y. visi augalinės kilmės produktai.

Kodėl reikalingi prebiotikai? keyboard_arrow_down keyboard_arrow_up

Prebiotikai yra maistas gerosioms žarnyno bakterijoms. Kuo sotesnės yra žarnyno bakterijos, tuo daugiau jos gali pagaminti organizmui reikalingų medžiagų - vitaminų, fermentų, amino ir organinių rūgščių, hormonų.

Ar prebiotikus gali vartoti vaikai? keyboard_arrow_down keyboard_arrow_up

Taip, prebiotikus gali vartoti vaikai. Ypač jie reikalingi tiems vaikams, kurių kasdieninėje mityboje trūksta augalinės kilmės maisto.