Probiotikai

Aktyvūs filtrai

KAS YRA PROBIOTIKAI?

2002 m. Pasaulio sveikatos organizacija kartu su Jungtinių Tautų maisto ir žemės ūkio organizacija yra paskelbę oficialų probiotikų apibrėžimą: 

„Probiotikai – tai gyvi mikroorganizmai, kurie, vartojami tinkamais kiekiais, naudingi vartotojo sveikatai“.

Probiotikams keliami keli reikalavimai: jie turi gebėti prisitvirtinti prie žarnyno gleivinės, turėti atsparumą tulžiai ir rūgštims ir būti saugūs žmogaus sveikatai. 

Kada reikalingi probiotikai?

Pažvelgę į žmogaus žarnyną pro mikroskopą pamatytume tūkstančius įvairiausių bakterijų, kurios vienaip ar kitaip veikia mūsų organizmą. Esame įpratę jas skirstyti į „geras“ (probiotikus) ir „blogas“ (patogenus), tačiau iš tiesų nei vienos nori mus išgelbėti, nei kitos – pražudyti. Svarbiausia yra išlaikyti tinkamą mikrobiotos pusiausvyrą: 80 proc. naudingų bakterijų ir 20 proc. visų likusių.

Žarnyno mikrobiotos disbalansas (disbiozė) ne tik sutrikdo sklandų virškinimo sistemos darbą, bet ir neigiamai veikia įprastą gyvenimo ritmą ir bendrą savijautą. Siekiant išvengti disbiozės, būtina užtikrinti geras sąlygas žarnyne gerųjų bakterijų (probiotikų) gyvenimui ir dauginimuisi. Žarnyne yra sukoncentruota apie 80 proc. mūsų imuninės sistemos, štai kodėl mikrobiotos balansas toks svarbus. Sveiką pusiausvyrą padeda palaikyti subalansuota mityba, kurioje gausu skaidulinių medžiagų. Tačiau kartais nutinka, kad tenka vartoti vaistus (pvz., antibiotikus ar geriamus kontraceptikus), kurie stipriai išderina šį 80/20 santykį arba naudingų mikroorganimų (probiotikų) galime netekti su organizmo skysčiais (pvz., vemiant ar viduriuojant). Pasireiškus disbiozei, organizmui reikalinga pagalba iš šalies – tuomet praversti galėtų kokybiški maisto papildai – probiotikai arba gerosios bakterijos kapsulėse.

Nacionalinio maisto ir veterinarijos rizikos vertinimo instituto Mitybos skyriaus vedėjo pavaduotoja Evelina Venckevič  išsamiai pasakoja apie probiotikų reikšmę organizmui.

Tyrimai rodo, jog probiotikai gali būti rekomenduojami sergant dirgliosios žarnos sindromu, opiniu kolitu ar kita uždegimine žarnų liga, taip pat tais atvejais, kai organizmas netoleruoja laktozės, kai dažnai pasireiškia įvairios alergijos, taip pat apsinuodijus maistu, kai gerųjų bakterijų netenkame su organizmo skysčiais.

Daugelis gydytojų probiotikus rekomenduoja po antibiotikų vartojimo, kurie itin smarkiai išbalansuoja žarnyno mikrobiotą, ko pasekoje dažnai kyla viduriavimas arba vidurių užkietėjimas, vargina pilvo pūtimas.

Kaip nepasiklysti siūlomų produktų pasiūloje, į ką atkreipti dėmesį renkantis probiotikus ir kokiais atvejais juos vartoti pasakoja „Atgijos“ vaistinės direktorė Dalia Purienė.

Kas gali vartoti probiotikus?

Kokybiški ir vertingos sudėties probiotikai tinka įvairioms amžiaus grupėms: vaikams, suaugusiems, senjorams, tik verta atkreipti dėmesį, kad maži vaikai gali dar nemokėti nuryti kapsulės, užsigeriant vandeniu. Tokiu atveju jiems tiktų fermentuotas ekstraktas su probiotikais.

Kartais probiotikai rekomenduojami net kūdikiams, pavyzdžiui, po gydymo antibiotikais, siekiant maksimaliai sumažinti antibiotikų padarytą įtaką žarnyno mikrobiotai.

Kuo Dr.OHHIRA® probiotikai skiriasi nuo kitų rinkoje esančių produktų?

Daugelis probiotikų pateikiami kapsulėse, kurių viduje yra milteliai, t.y. šaldytos ir džiovintos bakterijos, tuo tarpu Dr.OHHIRA® kapsulėje sinergiškai veikia fermentuoti augalai (vaisiai, daržovės, jūros dumbliai, grybai bei uogos) ir net 12 rūšių gyvybingų ir aktyvių gerųjų žarnyno bakterijų (probiotikų).

Probiotines kultūras patikimai saugo minkšta kapsulė, pasižyminti atsparumu skrandžio rūgščiai. Patentuotas kapsulės apvalkalas saugo gerąsias bakterijas iki kol kapsulė pasiekia savo tikslą – plonąjį žarnyną. Čia apvalkalas ima tirpti ir žarnyne probiotikai pasklinda kartu su visa jiems reikalinga terpe – skaidulinėmis medžiagomis ir organinėmis rūgštimis, iš kurių pirmosios maitina bakterijas, o antrosios kuria joms palankią terpę.

Žarnyne gyvenančioms gerosioms bakterijoms labai reikšmingos yra skaidulinės medžiagos, kurių kiekis, gaunamas su maistu per dieną, neretai atsilieka nuo rekomenduojamų normų. Ši Dr.OHHIRA® formulė užtikrina, kad drauge su probiotikais gausite ir skaidulų, nepamainomų siekiant sukurti mūsų individualiai mikrobiotai palankią terpę maitintis ir daugintis. 

Dr.OHHIRA® probiotikai – kur galima jų įsigyti?

Ieškote gerų probiotikų? Užsukite į el.parduotuvę ohhira.lt. Čia greitai, patogiai ir saugiai galėsite įsigyti norimą produktą, taip pat rasite išsamius produktų aprašymus, kainas, naudingus straipsnius bei vartotojų atsiliepimus apie probiotikus.

Dažniausiai užduodami klausimai

Kas yra probiotikai? keyboard_arrow_down keyboard_arrow_up

Probiotikai yra gyvi mikroorganizmai, kurių pakankamas kiekis, patekęs į organizmą, gali suteikti šeimininkui naudos. Tai - gerosios bakterijos, kurių didžiausia koncentracija yra žmogaus žarnyne.

Kaip vartojami probiotikai? keyboard_arrow_down keyboard_arrow_up

Probiotikų kapsulę reikia nuryti užgeriant vandeniu. Kapsulės ardyti nereikia, nes kapsulės apvalkalas saugo probiotines kultūras nuo skrandžio rūgšties poveikio.

Kada reikia vartoti probiotikus? keyboard_arrow_down keyboard_arrow_up

Probiotikus reikia vartoti tada, kada reikia, t.y. tais atvejais, kai organizme fiziškai sumažėja / trūksta gerųjų bakterijų - po antibiotikų vartojimo, apsinuodijus, kai gausiai vemiama ir/ar viduriuojama, vartojant geriamus kontraceptikus ar steroidinius preparatus.

Kam naudingi probiotikai? keyboard_arrow_down keyboard_arrow_up

Probiotikai naudingi tada, kai reikia atstatyti žarnyno mikrobiotą.