Lavija Šurnaitė

Lavija neseniai išleido savo antrąją knygą ir taip žinoma TV laidų vedėja užsitikrina papildomą prierašą biografijoje – rašytoja. O aš dar pridėčiau, kad ji yra ir geros savijautos, dailaus kūno ir švytinčio veido ekspertė, neskriaudžiant savęs drastiškais sprendimais.

Moterims dažnai sakoma – mylėk save. Bet dažnai niekas nepasako, KAIP...

Žinau tik viena, stovėjimas prieš veidrodį ir bukas kartojimas „aš pati gražiausia ir labai save myliu“ tikrai nepadės. Meilė sau yra tiesiogiai susijusi su moters saviverte, o savivertę kuria labai daug dalykų.

Papasakok plačiau, kaip atradai meilę sau.

Manau, kad meilė sau ateina per meilę kitiems, o ne atvirkščiai. Tačiau neretai meilė, tarkime, namiškiams, yra painiojama su tarnyste ir ta „meilė“ tampa visai ne miela, lyg koks lažas.

Pavyzdžiui?

Na, tarkime, jei po sunkios darbo dienos be proto vargina ir erzina kasdienis vakarienės ruošimas, tai ir neruoškite jos. Atrodo, kad to nedarydamos nemylėsite savo šeimos? Aš manau, atvirkščiai – sunkiais vakarais geriau meilę rodyti ne stovint prie puodų, o susitepus paprastų sumuštinių su arbata, kai galite susėsti visi kartu ir pasikalbėti, paskaityti knygą, pažiūrėti filmą ar tiesiog apsikabinti. Galiausiai, kai išmoksti rodyti meilę kitam, imi labiau patikti ir sau, nes iš šalies pamatai kitokią save, t. y. ne piktą susiraukėlę su pavyzdingai garuojančia vakariene, o mamą, žmoną ar draugę su netobulu maistu lėkštėje, bet artimu santykiu.

Ką dar patartum mums, moterims?

Dar vienas puikus dalykas – nuo galvos nusiplėšti susireikšminimo karūną. Ne pasitikėjimo, o puikybės. Kodėl ir kaip? Apie tai ir dar daugiau rašau savo naujoje knygoje Knyga „Optimizmo genas“ atsirado dėl to, kad noriu, jog Lietuvoje atsirastų kuo daugiau savimi patenkintų ir bent kiek laimingesnių moterų.

Minėjai, kad didelis virsmas tavyje įvyko maždaug apie 35 metus. Kas įvyko?

Daugelį dalykų tiesiog pajunti ir supranti. Ko gero, tai galime vadinti intuicija, vidine išmintimi ar bet kuo kitu. Tiesiog, prisimenu, kai su draugėmis švęsdama savo 35-ąjį gimtadienį prie vakarienės stalo ėmiau ir pasakiau, kad dar niekada anksčiau nesijaučiau tokia graži ir pasitikinti savimi kaip dabar. Po kiek laiko atsirado ir knyga „Optimizmo genas“, nes noriu, jog Lietuvoje atsirastų kuo daugiau savimi patenkintų ir bent kiek laimingesnių moterų.

Pati esi optimistė?

Jei tikėtume horoskopais, iš prigimties esu pesimistė. O kad savyje turiu tą „optimizmo geną“, pastebėjo artima bičiulė. Ji manęs klausia, kaip aš sugebu po visokių nesėkmių ir skaudulių atsitiesti. Tai privertė pažiūrėti į save iš šalies. Aš iš tų, kurioms netrūksta vidinių dramų, tad reikėjo išmokti su jomis tvarkytis. Pasirodo, įmanoma ir tam yra begalė būdų.

Tu akivaizdžiai žydi ne tik vidumi, bet ir išore. Kaip rūpiniesi savo grožiu? Kosmetikos priemones ar grožio preparatus naudoju intuityviai. Gali būti apie vieną ar kitą kremą prirašyta ditirambų, bet jei tepu ant odos ir jaučiu, kad man jis „nelimpa“, jo nenaudosiu. Taip pat nesu nuolatinė grožio salonų lankytoja. Netgi nelabai pamenu, kada pastarąjį kartą gulėjau kosmetologo kėdėje. Tai malonu, bet geros išvaizdos pamatus, mano manymu, visgi kloja kiti dalykai – grynas oras, judėjimas, geros emocijos, miegas, vanduo, kokybiškas ir įvairus maistas. Dar tikiu, kad moters valgiaraštį turi papildyti įvairios sėklos (ne grūdai) ir, žinoma, papildai.

Koks tavo naujausias grožio atradimas?

Atkreipiau dėmesį į japonų kompanijos „Dr.OHHIRA“ produktą – geriamą kolageną. Tai toks 10-ies buteliukų kursas, vartojamas kas sezoną. Jo sudėtyje gausu augalinių ingredientų, fermentuotų naudojant ypatingą metodiką. Japonės ir japonai dažnai vadinami ilgaamžiškumo ir jaunystės žinovais, taigi yra geras pagrindas pasitikėti.

Sudominai. O ką dar įdomaus patartum? Dažniausiai moterys iš lūpų į lūpas geriausias dalykus ir perduoda...

Būna, gyvenime atsitinka ir taip, kad ne tik tam tikri įvykiai ar žmonės, bet ir kosmetikos priemonės tave susiranda būtent tada, kai yra reikalingiausios. Man į rankas „Magoroku Skin Oil“ papuolė būtent tada, kai grįžau iš atostogų stipriai saulėje nugairintu veidu. Oda tiesiog luposi. Maža to, grįžus iš atostogų šiltuose kraštuose, kur kandžiojasi saulė, mano oda gavo papildomą išbandymą – Lietuvoje jau buvo prasidėjęs šildymo sezonas, oras patalpose išsausėjęs. Taigi tai buvo dar vienas smūgis mano odai. Ji ėmė šerpetoti ir dar labiau nemaloniai perštėti. Net sunku pasakyti, ar minėta priemonė yra kremas ar aliejus, veikiau jų mišinys – labai tirštas, bet kai papuola ant odos, akimirksniu tampa skalsus. Taigi ėmiau juo tepti veido odą nakčiai.

Ir kaip? Ar saulės nugairinta ir šildymo sezono pribaigta veido oda atsistatė tiesiog taip, nuo vieno kremo?

Na, taip, netgi užteko vos kelių kartų, kad oda pasikeistų. Nebesimatė akivaizdaus odos šerpetojimo, nejutau ir perštėjimo. Nežinau, ką japonai daro su ta kosmetika, bet ji tikrai veikia. Kaip buvo pažadėta ant pakuotės nugarėlės – įvykdyta 100%. Ir žinoma, tokį produktą gera, ramu ir saugu ant savęs tepti, kai žinai, kad jis yra sukurtas be sintetinių priemaišų. Beje, dar odai nuraminti man labai padeda ir jos prausimas su aksominio švelnumo „Kampuku“ muilu praturtintu probiotikais ir augalų ekstraktais.

Lavija, taip pat žiemą žmonės ieško patarimo, kaip iš esmės iškęsti tą pilką dangų ir šaltį. Kaip tu su tuo tvarkaisi?

Einu pasivaikščioti. Taip, per pačius baisiausius orus einu į lauką. Žinoma, ne su aukštakulniais ir ne raudonai padažytomis lūpomis. Apsirengiu šiltai ir patogiai. O blogame ore dar ir įžvelgiu pranašumų. Pavyzdžiui, kai labai šilta ir šviečia saulė, sparčiai eiti nepatogu – pavargsti greičiau, sušyli, o štai per vėsumą taip niekada nenutinka. Man net nebaisu, kai lietus purškia į veidą. Primena purškiamųjų kosmetikos priemonių efektą.

Šaltinis: www.smallplanetmag.lt (118-119 psl.)